2. ETAP KONKURSU CZYTELNICZEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Prace uczestników drugiego etapu Powiatowego Konkursu Cztelniczego "Z książką na TY", który odbył się w dniu 9 kwietnia br. w bibliotece w Trąbkach Wielkich zostały sprawdzone przez pracownice Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filia w Pruszczu Gdańskim i znani są już zwycięzcy Konkursu. Wśród nich znajduje się dwóch uczniów ze szkół z Gminy Trąbki Wielkie. Kacper Kąkol (na zdjęciu z prawej) ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie zajął pierwsze miejsce wśród uczniów klas piątych, którzy rozwiązywali

test dotyczący książki "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego. Natomiast Kacper Karnath ze Szkoły Podstawowej w Sobowidzu najlepiej odpowiedział pisemnie na pytania dotyczące książki "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego.
A oto wszyscy laureaci:
klasy II
1. miejsce
Weronika Bober ZKiW Lublewo
Cezary Budka ZS Nr 4 "mała czwórka" Pruszcz Gdański
Julia Drążkowska SP Wiślinka
2. miejsce
Wojciech Goike SP Pszczółki
Martyna Gryszczyńska ZS Nr 2 Pruszcz Gdański
Jakub Jasiak SP Trąbki Wielkie
3. miejsce
Mateusz Sadoch SP Kłodawa
klasy III
1. miejsce
Natalia Salamon ZS Rotmanka
2. miejsce
Hubert Matejuk KSN Pruszcz Gdański
3. miejsce
Oliwia Gadomska SP Wiślinka
Michał Jasiak SP Trąbki Wielkie
Jakub Liban ZKiW Lublewo
Julia Miernik SP Kłodawa
Anna Mogiełka SP Pszczółki
klasy IV
1. miejsce
Karol Symonowicz ZS Nr 4 Pruszcz Gdański
2. miejsce
Alicja Temper SP Wiślinka
3. miejsce
Julia Marcinkiewicz SP Trąbki Wielkie
klasy V
1. miejsce
Kacper Kąkol SP Kłodawa
2. miejsce
Aleksandra Tułowiecka ZS Rotmanka
3. miejsce
Martyna Szmit ZS Nr 4 Pruszcz Gdański
klasy VI
1. miejsce
Kacper Karnath SP Sobowidz
2. miejsce
Paweł Grzelak ZS Rotmanka
3. miejsce
Julia Dziemińska SP Trąbki Wielkie
Przypomnąć jeszcze trzeba, że w drugim etapie Powiatowego Konkursu Cztelniczego "Z książką na TY" pod patronatem Starosty Gdańskiego i Wójta Gminy Trąbki Wielkie udział wzięło 58 dzieci z 14 szkół podstawowych: SP Bielkówko, SP Czerniewo, SP Giemlice, SP Kłodawa, SP Lublewo, SP Nr 2 Pruszcz Gdański, SP Nr 4 Pruszcz Gdański, SP Nr 4 (mała czwóreczka) Pruszcz Gdański, KSN Pruszcz Gdański, SP Pszczółki, SP Rotmanka, SP Sobowidz, SP Trąbki Wielkie i SP Wiślinka. Polegał on na sprawdzeniu znajomości lektur przez uczniów z klas II - VI (po jednym z każdej szkoły). Lekturami obowiązującymi w tym roku były następujące lektury: dla klas II - "Karolcia" Marii Kruger, dla klas III - "Awantura o Basię" Kornela Makuszyńskiego, dla klas IV - "Bracia Lwie Serce" Astrid Lindgren, dla klas V - "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego, dla klas VI  - "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego.
Uczestnicy Konkursu musieli odpowiedzieć pisemnie na pytania dotyczące w/w książek: wybierając jedną z trzech odpowiedzi, dopasowując cechy do poszczególnych postaci, ustalając kolejność wydarzeń w książce, rozwiązując krzyżówkę, rozwiązując rebus, odpowiadając na pytania, przypisując cytaty do bohatera, układając słowa w zdania.
Ostatnim etapem będzie: Konkurs "Najlepiej czytająca szkoła" na podstawie przesłanych sprawozdań z czytelnictwa za rok szkolny 2013/2014.
Uroczyste podsumowanie Konkursu "Z książką na TY" i wręczenie nagród nastąpi w dniu 17 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Kłodawie.
Organizatorami tego Konkursu są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia w Pruszczu Gdańskim, Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Szkoła Podstawowa w Kłodawie.

 Wstecz