W SOBOWIDZU JEST „PÓŁKA BEZGLUTENOWA”

Biblioteka Publiczna w Sobowidzu wzięła udział w konkursie „Biblioteka Bezglutenowa 02”. Do wyboru były trzy zadania konkursowe: napisanie wierszyka o tematyce związanej z glutenem, celiakią i dietą bezglutenową, zrobienie zdjęcia na temat bezglutenowego odżywiania albo przesłanie przepisu na bezglutenowe danie.
Na konkurs wysłany został wiersz:
„Produkty bezglutenowe są niezwykle zdrowe.
Jeśli masz problem z trawieniem, zmień swoje żywienie.
Ziemniaki, jaja i soja, to od teraz Twoja ostoja.
Jedz zdrowo, ale i smacznie - możesz mieszać składniki dosadnie.
Świeże owoce i warzywa dodaj do menu i poczujesz wielkie ufff.
Zatem bez glutenu można jeść zdrowo, smacznie i kolorowo!”
Wiersz ten zyskał uznanie komisji konkursowej i dzięki temu do Biblioteki Publicznej w Sobowidzu trafiły publikacje na temat celiakii i diety bezglutenowej. Książkami skierowanymi do dzieci są: „Ola, Franek i Gucio Gluten” Moniki Oworuszko oraz „Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?” Justyny Tarkowskiej. Rodzice mogą natomiast zapoznać się z poradnikami: „Dziecko na diecie bezglutenowej” i „Celiakia i dieta bezglutenowa”, a także z dwoma numerami miesięcznika „Bez glutenu”.
Dzięki nim w Bibliotece powstała „bezglutenowa półka”. Zapraszamy do korzystania ze znajdujących się na niej książek.
Projekt „Biblioteka Bezglutenowa” powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, prowadzącą pracownię graficzną Mile Widziane. Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

Wstecz