NA WARSZTATACH MALOWALI BOMBKI

Zbliżają się Święta. W Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich w dniu 5 grudnia 2018 roku odbyły się więc warsztaty dekorowania bombek choinkowych. Udział w nich wzięli samorządowcy, radni, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń, dzieci, młodzież, seniorzy i czytelnicy. Dekorowali oni bombki różnymi technikami. Tradycyjne bombki szklane -  techniką decoupage oraz koralikami i perełkami. Natomiast akrylowe bombki - koronkami, sznureczkami oraz farbami akrylowymi. Niespodzianką było malowanie na wodzie, podczas którego farba z wody przenoszona była na styropianowe ozdoby: ptaszki, serduszka i kule. Nie zabrakło również świątecznych wycinanek. Podczas warsztatów powstało wiele pięknych ozdób. Część z nich trafiła na choinkę w Bibliotece, część powędrowała na choinki domowe, a część przeznaczona została na promowanie  naszej Gminy w różnych instytucjach.