28.01.2019 NOWY TERMIN SPOTKANIA AUTORSKIEGO ZE STACHEM SZULISTEM

W związku z tragedią jaka wydarzyła się w Gdańsku 13 stycznia spotkanie z autorem książki "List z Limbaži" Stachem Szulistem, które miało się odbyć 14 stycznia zostało odwołane. Spotkanie to odbędzie się w dniu 28 stycznia 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich.
Pisarz jest doskonale znany w Gminie Trąbki Wielkie, a to z tego powodu,   że jako Stanisław Szulist jest nauczycielem historii w szkołach podstawowych w Trąbkach Wielkich i w Sobowidzu, a na dodatek - mieszkańcem Sobowidza.
Książka "List z Limbaži" na pewno wielu czytelników zainteresuje. Jej bohaterką jest Ela -  mieszkanka...Sobowidza, pięćdziesięciolatka, miłośniczka klimatów rockowych i dobrej literatury, która za sprawą kilku przypadkowych kliknięć w sieci nawiązuje niezobowiązującą znajomość przeradzającą się w rodzaj flirtu. Zdaje sobie sprawę z lekkomyślności działania pod fałszywym imieniem, budząc w sobie zarazem impuls do przemyśleń nad swym dotychczasowym życiem: minioną wielką miłością do męża, wypalonym uczuciowo małżeństwem, monotonią egzystencji, skomplikowaną przeszłością rodziny. Historia bohaterki to opowieść o tym, że wbrew stereotypom na zmiany nigdy nie jest za późno.
Po spotkaniu będzie można zakupić tę książkę. Jej cena to 24 złote.
I jeszcze jeden z fragmentów książki:
"Nigdzie nie chcieli fryzjerki bez praktyki. Zapewniała wszędzie, że praktykowała, ale gdy oznajmiała, że na wsi - a jak podała nazwę Trąbki Wielkie, gdzie rzeczywiście pracowała w zakładzie fryzjerskim, geesowskim, to parskali śmiechem, nie z niej, ale z nazwy wsi, i pytali: a gdzie to jest? Niedaleko Kaczek, odpowiadała, co też było prawdą. Zatem śmiech jeszcze rechotliwszy. A te Kaczki? Koło Trąbek Małych, co również było prawdą. Wówczas nie słuchała dalszych reakcji, mogła sobie jedynie wyobrazić."
Zapraszamy.


 Wstecz