ZDJĘCIA Z KSIĘGOZBIORU NAGRODZONE

Podczas akcji Księgozbiór, czyli zbiorowego czytania w przestrzeni publicznej, która odbyła się w Mierzeszynie na schodach przed biblioteką kustosz Ewa Papis wykonywała zdjęcia. Zdjęcia te zostały wysłane na konkurs na najciekawsze relacje z w/w akcji w kategorii fotografia zorganizowany przez Instytut Książki z Krakowa i Stowarzyszenie Bibliosfera.org z Warszawy. Jury w składzie Ewa Baranowska (z ramienia Bibliosfera.org), Marzena Krochmalska (Instytut Książki) i Agnieszka Pieniążek (MAK+) uznało, że praca ta,

wraz z dwoma innymi, zasługuje na nagrodę główną.
A oto uzasadnienie komisji konkursowej:
E. Baranowska (2 punkty)
Fotorelacja przesłana przez Panią Ewę Papis jest ciekawa i dobrze przemyślana. Całość została ujęta klamrą w postaci zdjęcia artykułów z lokalnej gazety zapowiadających i podsumowujących sierpniową akcję KsięgoZbioru. Zabieg ten umożliwił dostarczenie odbiorcy wszelkich informacji związanych zarówno z ideą, formą, miejscem i czasem jej przeprowadzenia oraz odbiorem społecznym. Fotografie dobrze oddają prostotę i charakter KsięgoZbioru, ukazując młodszych i starszych czytających w przestrzeni publicznej.
M. Krochmalska (1 punkt)
Czytanie w przestrzeni lokalnej wg założeń akcji. Wycinki z gazet świadczą o ważności akcji w społeczności lokalnej i przemyślanej kampanii reklamowej. Widoczna jest nazwa miejscowości organizatora – Mierzeszyn.
A. Pieniążek (2 punkty)
Zdjęcia przesłane przez Panią Ewę Papis być może nie są idealne pod względem technicznym natomiast najbardziej w porównaniu do innych fotorelacji oddają cel akcji KsięgoZbiór, jako grupowe czytanie w przestrzeni publicznej, udowadniając jednocześnie, że czytać można w każdym, nawet w mało sprzyjającym czytaniu, miejscu.
Laureatka konkursu otrzymała nagrodę w postaci złotego iPoda Schuffle 1GB ufundowanego przez MAK+. W galerii znajduje się nagrodzona praca.

 Wstecz