25.03.2019 SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ CYGLER

W dniu 25 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędzie się spotkanie autorskie z Hanną Cygler. Podczas spotkania promowana będzie najnowsza książka autorki „Gra na cztery”, którą będzie można zakupić. Zapraszamy.
Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności, czytelników i swojej, pisze powieści obyczajowe, których akcja rozgrywa się zarówno współcześnie jak i w minionych dekadach.  Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystującą historie z życia wzięte (jak w przypadku powieści „Tylko kochanka”), które podrasowuje fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej (romansu, kryminału czy sensacji).
Jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie. Książki Cygler znajdują się w czołówkach rankingów czytelniczych zarówno krajowych, jak i regionalnych (w przygotowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w 2016 r. zestawieniu najpoczytniejszych powieści pierwsze miejsce zajęły „Złodziejki czasu”, a trzecie „Grecka mozaika”).
Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 20 książek autorki: „Odmiana przez przypadki”, „Dobre geny”, „Bratnie dusze”, „Tryb warunkowy”, „Deklinacja męska/żeńska”, „Przyszły niedokonany”, „W cudzym domu”, „Kolor bursztynu”, „Grecka mozaika”, „Głowa anioła”, „Dwie głowy anioła”, „Czas zamknięty”, „Pokonani”, „Złodziejki czasu”, „Za cudze grzechy”, „Przekład dowolny”, „3 razy R”, „Tylko kochanka”, „Nowe niebo” i „Gra na cztery”.
Wszystkie książki Cygler zostały wydane również jako audiobooki i e-booki.
Autorka chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariusz w Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet.


 Wstecz