NAJMŁODSZA GRUPA DKK W AMAZONII I NA MANHATTANIE…

Amazonia - sala zabaw w Gdyni  i Biblioteka Manhattan w Gdańsku to miejsca, które 15 kwietnia 2019 roku odwiedziły dzieci  z najmłodszej dziecięcej grupy Dyskusyjnego Klubu Książki  działającego przy Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich. Wycieczka była nagrodą za całoroczny zapał z jakim pierwszaki przychodziły na spotkania z książką do biblioteki.
 Pierwszym miejscem do jakiego pojechały była sala zabaw, w której spędziły dwie godziny na szalonej zabawie, przeplatanej konkursami i tańcami prowadzonymi przez animatorów z Amazonii. Chwilami odpoczynku były też dla nich warsztaty, podczas których miały możliwość tworzyć ozdoby wielkanocne. W drodze powrotnej z Gdyni dzieci zmęczone, ale szczęśliwe, z plecaczkami pełnymi kolorowych jajek i króliczków, pojechały do Galerii handlowej Manhattan w Gdańsku-Wrzeszczu. Na miejscu miały możliwość zwiedzenia jednej z najnowocześniejszych  trójmiejskich bibliotek, która znajduje się na drugim piętrze wrzeszczańskiej galerii. Dowiedziały się, że Biblioteka Manhattan to nie tylko tradycyjna biblioteka, ale i mediateka, czyli miejsce gdzie oprócz zbioru książek i audiobooków  wypożyczyć można płyty muzyczne oraz filmy a placówka wyposażona jest w konsole do gier oraz instrumenty muzyczne.
Po ciepłym przyjęciu w bibliotece pełne jeszcze emocji po zabawie w Amazonii, musiały wracać do domu. Jedno wiemy na pewno - tak udaną wycieczkę nasi najmłodsi klubowicze zapamiętają na długo. Ich całoroczny wysiłek został nagrodzony, dlatego warto czytać książki!