MŁODZIEŻ Z DKK SPOTKAŁA SIĘ Z PISARZEM

W poniedziałek, 21 października 2019 roku, w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich, odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem –  autorem popularnych książek dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród.
Grupa młodych czytelników miała okazję przekonać się, że spotkanie z lubianym przez nich autorem to dyskusja na najwyższym poziomie i na różne tematy, prowadzona przy kawie i herbacie, które wprost z przepastnej torby pisarza materializowały się na stole przed rozmówcą. Z tej samej torby autor wyczarował tajemniczy noskawer, podczas rozmowy na temat mody z jedną z uczestniczek spotkania. Tematy rozmów były różne: Czy warto być modnym, żeby być lubianym? Czy łatwiej jest tłumaczyć książki z języka polskiego na  język obcy czy odwrotnie? Czy warto być dociekliwym gdy nęcą nas tajemnice? Czy lepiej podjąć ryzyko czy zachować ostrożność?  W trakcie rozmów Paweł Beręsewicz przedstawiał książki, w których poruszane były dane tematy („Noskawery”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Pieniądze albo kasa”).
Na zakończenie spotkania oczywiście przyszedł czas na autografy, wpisywane do świeżo zakupionych książek.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki 2019 w województwie pomorskim” Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, który dofinansowano ze środków Instytutu Książki.


 Wstecz