FERIE Z GOKSIR I GBP – NA PÓŁKOLONIACH W TRĄBKACH WIELKICH

Od 20 do 24 stycznia 2020 r. 29 dzieci z Gminy Trąbki Wielkie spędzało czas na półkoloniach w Trąbkach Wielkich. W miejscowej Szkole Podstawowej udostępnione zostały dla nich: sale lekcyjne, Hala Sportowa i stołówka. Korzystały także z pomieszczeń Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich. Jednak te obiekty nie były często wykorzystywane, gdyż na dzieci czekało mnóstwo innych atrakcji. Pierwszego dnia zwiedzały Port Gdańsk, gdzie m.in. podziwiały krajobraz z latarni morskiej. Następnie oddawały się szaleństwu na Lodowisku Miejskim w Gdańsku. Następnego dnia były w Gdyni, gdzie spędzały czas w Sali Zabaw Amazonia i w Centrum U 7 na kręgielni.  Kolejna wycieczka została zorganizowana do Multikina w Gdańsku, gdzie dzieci obejrzały film pt. „Doktor Dolittle”, a także na plażę w Gdańsku-Brzeźnie i na gdańską Starówkę.
Dwa dni spędziły natomiast w Trąbkach Wielkich, ale również się nie nudziły.
Jeden z nich rozpoczął się od zajęć w Bibliotece Publicznej, a następnie był kontynuowany na balu z osobami niepełnosprawnymi zorganizowanym przez GOPS w Trąbkach Wielkich. Na balu spotkały m.in. Świętego Mikołaja, od którego otrzymały prezenty. Ostatni dzień półkolonii był dniem zabawy i pożegnania. Najpierw były przeróżne rozgrywki  w Hali Sportowej, potem wizyta w Gabinecie Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola, następnie zajęcia z wykonywania szaszłyków z egzotycznych owoców, obejrzenie spektaklu pt. „Rubinowy Książę” w Auli Szkoły Podstawowej, a na zakończenie tańce przy muzyce zespołu „Stent” w Bibliotece Publicznej.
Za pomoc w zorganizowaniu półkolonii dziękujemy: Gminie Trąbki Wielkie, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich, Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
Szczególne podziękowania kierujemy ku Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” za ufundowanie upominków dla dzieci, a Prezesowi Fundacji Władysławowi Ornowskiemu za pełnienie obowiązków opiekuna dzieci podczas półkolonii jako wolontariusz.


 Wstecz