JEST SYGNAŁ DO OTWARCIA BIBLIOTEK

W dniu 28 kwietnia 2020 roku Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił drugi etap luzowania restrykcji, które obowiązują ze względu na zagrożenie koronawirusem SARS-CoV-2. Poinformował, że od 4 maja będzie można odwiedzać instytucje kultury, w tym biblioteki. Zaznaczył jednak, że decyzja o otwarciu danej placówki należeć będzie do organu prowadzącego po konsultacji z sanepidem. Na stronie Ministerstwa Rozwoju zamieszczone zostały wytyczne opracowane w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19.
Mając na uwadze zdrowie naszych Czytelników oraz Pracowników chcielibyśmy się przygotować do bezpiecznego funkcjonowania w oparciu o w/w wytyczne, jak również uwzględniając zalecenia Biblioteki Narodowej i sugestie organu prowadzącego.
Tak więc 4 maja nasze biblioteki nie będą jeszcze otwarte.
Po dostosowaniu ich do wszystkich wymogów, po opracowaniu nowych zasad ich funkcjonowania, udostępniania zbiorów i przyjmowania zwrotów, a także po opracowaniu zmian dotyczących przebywania w nich Czytelników, w najbliższym możliwym czasie, biblioteki zostaną otwarte.
O terminie otwarcia i nowych zasadach korzystania z naszej oferty wkrótce poinformujemy.

Wstecz