"MALI MIESZKAŃCY PLANETY ŻYWIOŁÓW" LAUREATAMI KONKURSU

Już po raz trzeci z rzędu projekt realizowany w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich zyskał uznanie jurorów Konkursu grantowego programu pracowniczego CEMEX Polska zorganizowanego przez Fundację CEMEX “Budujemy Przyszłość” z Warszawy.
W 2018 roku, w  9. Edycji Konkursu, wyróżniony został projekt „Dzieci Dzieciom – Nasza Pierwsza Książka”. W ubiegłym roku realizowany był projekt „Rafa Koralowa”. Natomiast w 2020 roku laureatem Konkursu został projekt „Mali Mieszkańcy Planety Żywiołów”.
Głównym celem projektu jest poznanie i ukazanie piękna świata przyrody oraz możliwość wyrażania emocji i uczuć poprzez działania plastyczne. Natomiast stawianym wyzwaniem jest wyzwolenie poczucia odpowiedzialności i troski o Naszą Planetę.
Udział w nim weźmie ok. 30 dzieci i młodzieży z sekcji plastycznej, której zajęcia odbywać się będą w soboty w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich. Zajęcia te prowadzić będzie Aleksandra Nowogrodzka wraz z grupą wolontariuszy ze Żwirowni Mirowo należącej do Firmy CEMEX Polska.
Efektem projektu będzie wystawa prac plastycznych powstałych na zajęciach. Najpierw w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich, potem planowana jest w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a być może i w szkołach polonijnych.
Na realizację tego projektu uzyskany został grant w wysokości 4000 zł.

Wstecz