„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” W NASZYCH BIBLIOTEKACH

Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich została zakwalifikowana do udziału w projekcie Instytutu Książki z Krakowa pt. „Mała Książka – Wielki Człowiek”.
Projekt ten rozpocznie się we wrześniu 2020 roku. Wtedy to każde dziecko w wieku przedszkolnym,  które odwiedzi jedną z naszych bibliotek, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wstecz