SUKCES NASZYCH CZYTELNICZEK

Tego się nikt nie spodziewał. Jury, składające się z pracowników Instytutu Książki w Warszawie, wyłoniło najlepsze recenzje rysunkowe z prac wyróżnionych w poszczególnych miesiącach poprzedniego roku. Laureatkami zostały ex aequo dwie osoby i obie…z dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki w Trąbkach Wielkich. Są to: Barbara Kierska (na zdjęciu z prawej) za ilustrację do książki "Martynka i przygody do środy" Gilberta Delahaye oraz Kalina Niski (na zdjęciu z lewej) za ilustrację do książki "Gałka od łóżka"

Mary Horton. Zachwyciły one jurorów swym talentem rysunkowym. Nagrodzony został także dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki w Trąbkach Wielkich, skąd pochodzą laureatki, który otrzymał Boombox Philips oraz zestaw audiobooków (A. Chylińska "Zezia i Giler", A. Frączek "Mamutolot i spółka", G. Kasdepke "Śliczna i mądra czyli Atena", G. Kasdepke "Głowa Meduzy", G. Kasdepke "Złoto i uszy króla Midasa", G. Kasdepke "Nasz Prometeusz", W. Widłak "Wesoły Ryjek", A. Maleszka "Magiczne drzewo").
Przypomnijmy jeszcze, że konkurs na recenzję rysowaną trwał od marca do grudnia i adresowany był do najmłodszych członków Dyskusyjnych Klubów Książki.
Jury złożone z pracowników Instytutu Książki w Warszawie wybierało najlepszą recenzję spośród nadesłanych w danym miesiącu kalendarzowym. Także w ciągu całego roku znakomicie spisały się przedstawicielki dziecięcego DKK działającego przy bibliotece w Trąbkach Wielkich.
Nie zostały one wyróżnione tylko w trzech miesiącach: marcu, sierpniu i wrześniu. W pozostałych - laureatkami zostały:
- w kwietniu - Marcelina Preuss,
- w maju - Kalina Niski,
- w czerwcu - Paulina Kempa,
- w lipcu - Barbara Kierska,
- w październiku - Paulina Kempa,
- w listopadzie - Wiktoria Giłka,
- w grudniu - Barbara Kierska
Gratulujemy i życzymy co najmniej takich samych sukcesów w tegorocznym konkursie. Wstecz