„HISTORIĘ POWIATU GDAŃSKIEGO W PYTANIACH…” MOŻNA NABYĆ W BIBLIOTECE W TRĄBKACH WIELKICH

Fundacja Bursztynowym Szlakiem z Pruszcza Gdańskiego wydała książkę pt. „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca”. Została ona przygotowana w ramach projektu grantowego „Nasza mała Ojczyzna” z ramienia Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim przy wsparciu wójtów gmin i Urzędu Miasta Pruszcz Gdański. Publikacja jest opracowaniem zbiorowym, której autorami są znane osoby, historycy i pisarze.
Tytuły rozdziałów mają formę pytań, a odpowiedzi zawierają wiadomości na temat ciekawych wydarzeń, miejsc, historii, ludzi czy zwyczajów. Znajdują się w niej również informacje na temat Gminy Trąbki Wielkie. A oto tytuły rozdziałów dotyczących naszej Gminy:
- Dariusz Dolatowski - Jaka była historia parafii ewangelickiej w Kłodawie?
- Dariusz Dolatowski - Kim była bohaterka wojny polsko-bolszewickiej i obrony Warszawy oraz konspiratorka II wojny światowej z Gołębiewka?
- Dariusz Dolatowski - Jakie głośne sprawy kryminalne miały miejsce w okresie Wolnego Miasta Gdańska na Wyżynie Gdańskiej?
- Bartosz Gondek, Marek Kozłow - Gdzie mieścił się ośrodek sanatoryjno-prewencyjny dla dzieci z ubogich rodzin?
- Bartosz Gondek - Kim był Karol Rómmel?
Wydanie książki połączone zostało z akcją charytatywną „Pomagamy ludziom w potrzebie”, dzięki której wsparcie otrzymają ludzie kultury z Powiatu Gdańskiego. Każdy może ją otrzymać jeśli przekaże na konto Fundacji Bursztynowym Szlakiem z Pruszcza Gdańskiego, czyli wydawcy książki, wpłatę w wysokości co najmniej 40 zł z dopiskiem darowizna Można także przyjść do Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich wrzucić pieniądze do puszki ze zbiórką publiczną i otrzymać w/w książkę. Polecamy.


 Wstecz