PISZĄ O NAS W ECHU PRUSZCZA GDAŃSKIEGO

W „Echu Pruszcza Gdańskiego” z dnia 23 października 2020 roku ukazał się artykuł o 22. Gminnym Konkursie Kronikarskim „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej pt. „Piękne kroniki warte nagród”. Artykuł ten zamieszczony został także na portalu www.pruszczgdanski.naszemiasto.pl.
Zapraszamy do zapoznania się z nim:
pruszczgdanski.naszemiasto.pl

"MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" W TRĄBKACH WIELKICH

Także do Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich zgłaszają się dzieci urodzone w latach 2014 - 2017, aby rozpocząć swoje czytelnicze zainteresowania w ramach akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każde z nich podczas pierwszej wizyty i wypożyczeniu co najmniej jednej książki otrzymało w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą kolejną wizytę w bibliotece,

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU KRONIKARSKIEGO OGŁOSZONO PRZEZ INTERNET

W dniu 22 października 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Mierzeszynie odbyło się ogłoszenie wyników 22. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej.
Wydarzenie to transmitowane było na żywo poprzez serwis społecznościowy Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej. Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Władysław Ornowski oraz Dyrektor GOKSiR i GBP Leszek

Czytaj więcej...

"MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" W MIERZESZYNIE

W Bibliotece Publicznej w Mierzeszynie w ramach akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek" pierwsze pakiety Wyprawki Czytelniczej  otrzymało rodzeństwo: 5-letnia Agata i 6-letni Wojtek Połom z Mierzeszyna. Zapraszamy kolejne dzieci urodzone w latach 2014 – 2017 do naszych bibliotek w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu lub Mierzeszynie. Podczas pierwszej wizyty i wypożyczeniu co najmniej jednej książki otrzyma ono w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Czytaj więcej...

JEST JUŻ 55. NUMER „GŁOSU TRĄBECKIEGO

Ukazał się 55. numer bezpłatnego miesięcznika "Głos Trąbecki". Można otrzymać go w bibliotekach w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu i Mierzeszynie, w Urzędzie Gminy, a także w placówkach handlowych na terenie Gminy Trąbki Wielkie. Jego wersja elektroniczna znajduje się w zakładce obok pod adresem www.gbp-trabkiwielkie.pl
Życzymy przyjemnej lektury.

GALI KONKURSU KRONIKARSKIEGO NIE BĘDZIE

Z przykrością informujemy, że Gala 22. Gminnego Konkursu Kronikarskiego nie odbędzie się. Powodem jest oczywiście pandemia zakaźnej choroby COVID-19. Jednak ogłoszenie wyników Konkursu i losowanie nagród nastąpi zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w dniu 22 października 2020 roku (czwartek). Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo na facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich. Początek transmisji o godzinie 18.00. Natomiast wręczenie nagród nastąpi w terminie uzgodnionym ze zwycięzcami Konkursu.

Czytaj więcej...

PIERWSZĄ WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ OTRZYMAŁ SEBASTIAN Z SOBOWIDZA

Sebastian Wyka z Sobowidza to pierwsze dziecko, które dołączyło do akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek" i otrzymało Wyprawkę Czytelniczą. 6-letni czytelnik Biblioteki Publicznej w Sobowidzu brał aktywny udział w poprzedniej akcji "Z książką na start" i zdobył dyplom Super Czytelnika. Wygląda na to, że i w nowej akcji wykaże się sympatią do książek, i do częstych odwiedzin w bibliotece.

ZMIANY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TRĄBKACH WIELKICH

Prawie miesiąc trwało przeprowadzenie zmian w bibliotece w Trąbkach Wielkich. Przede wszystkim wymienione zostały regały. Stare z plecami zastąpione zostały regałami bez pleców. Te „nowe” nie są tak naprawdę nowe, lecz z odzysku. Dzięki nam nie trafiły do spalenia i tym samym nie zanieczyściły środowiska.
Zmienione zostało także ustawienie regałów. Poza tym na frontach dwóch regałów zamontowane zostały panele na nowości książkowe.

Czytaj więcej...

DZIECI Z SOBOWIDZA ZNAJĄ AKCJĘ „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sobowidzu wiedzą już o akcji „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Dowiedziały się, że ich pierwsza wizyta w bibliotece połączona z wypożyczeniem książki zakończy się wręczeniem im prezentu w postaci Czytelniczej Wyprawki składającej się z książki i Karty Małego Czytelnika. Podczas następnych podobnych wizyt otrzymają naklejkę, a po zebraniu dziesięciu odbiorą imienny dyplom. Wysłuchały także treść książki Anny Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”,

Czytaj więcej...