Wszyscy znamy zalety płynące z czytania. Wystarczy wspomnieć, że czytanie pomaga się wyciszyć i zrelaksować. 12 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00 w ponad 2 000 bibliotek w całej Polsce chętni spotkali się, aby wspólnie czytać książki. Tak też uczynili czytelnicy Biblioteki Publicznej w Mierzeszynie. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z wychowawcami i opiekunami, na rozłożonych w bibliotece kocykach, w pełni zrelaksowani i odprężeni czytali bądź oglądali wybrane przez siebie książki. To była prawdziwa radość z czytania:)
Julka to kolejna uczestniczka akcji Mała książka - wielki człowiek której, dzięki zaangażowaniu i regularnym wizytom w Bibliotece w Trabkach Wielkich, udało się zdobyć dyplom i nagrodę!
Czytelniczy Klub Malucha poznał dziś bajkę o tatusiu Bluey i Bingo. Przygody wesołej psiej rodzinki to zawsze okazja do śmiechu! W drugiej części zajęć robiliśmy breloki dla naszych tatusiów i mam. Jak zwykle, nie obyło sie bez rozmów i nauki - tym razem ćwiczyliśmy paluszki, precyzję i przede wszystkim ... cierpliwość;)
Biblioteka w Sobowidzu prezentuje nowości zakupione dla czytelników.
Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Czerniewie odwiedzili bibliotekę, by wyruszyć w podróż do świata mitów, dawnych wierzeń i słowiańskich legend. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym są mity, dlaczego powstawały i jakie funkcje pełniły w życiu naszych przodków. Poznaliśmy także wybrane postacie i stworzenia z mitologii słowiańskiej, które przez wieki rozpalały wyobraźnię kolejnych pokoleń.
W ramach wymiany międzynarodowej Bibliotekę Publiczną w Mierzeszynie odwiedziła liczna grupa młodzieży z Niemiec i uczniów naszych gminnych szkół. Głównym celem wizyty była fototapeta przedstawiająca wieloletnią historię Mierzeszyna, osobę Księdza Jana Pawła Aeltermanna, patrona szkoły, historię obrazu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”, który w roku 1942 znajdował się w miejscowym kościele ewangelickim oraz twórczość Zygmunta Bukowskiego, artysty i pisarza z Mierzeszyna.
Wpisz tekst tutajDyskusyjny Klub Książki dla dzieci wyruszył szlakiem gdańskich legend. Rozmawialiśmy o tym, skąd wziął się Gdańsk i jaki związek ze sztormem ma diabeł uwięziony na kotwicy. Poznaliśmy także niezwykłe historie związane z miastem, jego mieszkańcami i zabytkami. Nie zabrakło ciekawych pytań, wspólnych rozmów oraz odkrywania tajemnic ukrytych w dawnych opowieściach. To była fascynująca podróż do świata legend, która pozwoliła nam spojrzeć na Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Czytelniczego Klubu Malucha, Dołączcie do nas i dajcie się porwać mocy książek!